Motivace

Self check věty

Citáty, hesla, motivační věty dnes vládnou světu. Nejde otevřít telefon/počítač s připojením na internet, aniž by na nás jedno nevyskočilo. Hodně u nich nás osloví a není nic jednoduššího jak dvakrát na něj poklepat. Ale buďme k sobe upřímní, tohle „gesto“ souhlasu nikam nevede. Člověk potřebuje přesně vědět co, kdy a jak. A jak lepé dosáhnout cíle než pomocí redukce a přesného pohledu na věc. Představuje návod jak vybrat jen jednu self check „větu“ která Nás dostane zpět na vrchol. 

Taky jste měli někdy pocit že o věcech moc přemýšlíte, ale neustále chodíte v kruhu? Já jsem tím trpěla celé roky a zdržovala jsem se i nad prakticky jednoduchými otázkami. Na vše co se kolem nás děje (akce, myšlenky, činy ostatních…) máme všichni nějaký okamžitý názor a hned nám na dané téma naskočí nějaký pocit, díky kterému se rozhodujeme. Je ale potřeba zapojit hlavně pozitivní myšlení a vzít v potaz hlavně cíle, kterých v životě chceme dosáhnout.

Uvedu příklad. Roky se snažím cvičit, abych si zlepšila postavu a nemusela při každém sednutí hned spravovat tričko, které mi jinak obtahuje „pneumatičky“ na břichu. Ale nějak se k tomu nemůžu pořádně dokopat a vydržet motivovaná dostatečně dlouhou dobu. Jasně, když vidím fitness video na instagramu, citát na pinterestu a nebo moji fotku po vánočních svátcích trošku to pomáhá, ale to nemáte každou minutu před očima a někde v zadu v myslí to uložené prostě nestačí. Je třeba to „něco“, co nás dokáže nakopnout přiřadit k problému a jasně si určit jen jednu věc, která nás vrátí do reality.  Tady můžeme například použít citát: „Suck it up, so one day you don’t have to suck it in!“. Nic víc nic mít, jen jedna věc. Díky tomu se Vám při vzdávání a lenošení hned „zjeví“ před očima a nemusíte zdlouhavě procházet v mysli všechny ty motivační „ideály“, které se Vám někdy někde líbili.

Tady jsou moje „sefl-check“ věci, které mi pomáhají: zůstat sama sebou / dosáhnout cílů / propagovat slušné chování  / posouvat svoje limity / pozitivně motivovat sebe i ostatní / najít upřímnou „pravdu v sobě, ne v názoru cizích

„Suck it up, so one day you don’t have to suck it in!“ (Citát pro fitness motivaci, když mám pocit, že ta dřina za „to“ nestojí.)

„Be kind first!“ (Citát který mě nutí šířit pozitivní náladu/chování v každodenních činnostech, ať už jde o pozdrav v obchodu, otevření dveří cizímu člověku, nebo pozitivní komentář pod fotkou někoho neznámého.)

Další je inspirační věta kterou pronesla jedna z mých inspirací paní Valeria Lipovetsky . „Dvacettři let není věk na to byt „pohodlná“, důchod je. Teď je čas na risk a akci, jestli se “ Toho“ bojíš – udělej to!“ (Dřív a vlastně často i teď mám v hlavě spoustu věcí , které bych ráda dělala, ale mám strach. Strach z neznáma, strach z reakce ostatních, ale taky  je prostě strašně těžké vystoupit z toho pocitu bezpečí v rutině a udělat ten první krok do neznáma za něčím novým. Pokaždé když se u něčeho zastavím a začnu ze strachu negativně váhat, jestli mám / nemám, nakopnu se tohle větou a v ten moment to proste musím udělat. Protože kdy jindy, jak teď? )

„Let the assholes be assholes. You will sleep better.“ (Co si budeme povídat, někteří lidi jsou prostě kreténi. Nikdy se nesnižujme na jejich úroveň! Popravdě nestojí ani za rozčilování, nebo pocit ublížení. Ona si je karma najde a my zajím budeme spát s čistým svědomím.)

„Food is fuel, Not theraphy.“ (Od malička mám problém s jídlem. Když jsem smutná a nebo se mi něco nedaří mám tendenci jíst. Neskutečným množstvím jídla, nechutných kombinací bezmyšlenkovitě a hlavně nekontrolovatelně potlačuji svoje emoce jedním soustem za druhým. I když vím, že to k ničemu nevede. Musím se zastavit a aktivně pracovat na svých problémech. Vždyť takhle mi je akorát strašně zle. Protože proč Lenko? Protože jídlo je palivo a ne zátka na emoce!)“

„Nemůžeš se zavděčit všem, ale sobě musíš!“ (Věta díky které filtruji pryč z mého života negativní poznámky a energii od lidí, kteří za to vlastně ani nestojí. Někdy je těžké vyjádřit svůj názor, zkoušet nové věcí, uspět a vlastně i neuspět, protože někde z dálky slyšíte ten negativní hlas. Ale komu je vlastně co do toho, co mě může posunout dál a naplňuje? A proč bych se sakra měla bát toho, co si někteří lidé myslí? Na prvním místě jsem já a moje duševní zdraví. Jestli mě „to něco“ třeba jenom zajímá, nemůžu se toho přeci vzdát, jen proto, že se někomu můj sen nezdá.)

Doporučuji Vám to vyzkoušet taky. Za zkoušku nic nedáte. Najdete si pár životních snů / aktivit / názorů / cílů a ke každému si přiřaďte svoji větu, která Vám dá jasnou zprávu co dělat dál. Je jednoduché kontrolovat se podle šesti vět – to dokážeme všichni. Hledat motivaci v mraku informací už tolik ne.

Děkuji, že čtete – sharing is caring

Vaše, Lenka Regalová

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Bez komentáře

Okomentovat

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..