Dentální hygiena

První návštěva na dentální hygieně.

Jak ošetření probíhá a na co se připravit?

Každý léčebný plán začíná vstupní prohlídkou, kde hodnotíme stav dutiny ústní pacienta, včetně vlivu jeho celkového stavu, životních návyků a kvality dosavadní péče o dutinu ústí.

Po představení je odebrána anamnéza pacienta a ošetřující dentální hygienistka zjistí důvod, (problém, onemocnění, komplikaci..) proč byl pacient na dentální hygienu odeslán. Poté provede prohlídku stavu dutiny ústní přímo v ústech pacienta, kdy hledá známky zánětu dásně, parodontitis, přítomnost zubního kamene, plaku, či počínajícího zubního kazu.

Po zjištění stupně onemocnění a úrovně dentální hygieny je pacient seznámen s výsledky a za spolupráce pacienta, dentální hygienistky a zubního lékaře je sestaven léčebný plán, který je přizpůsoben k možnostem a individuálním potřebám pacienta.

Zákroky prováděné v první návštěvě jsou tedy přímo závislé na stavu onemocnění v dutině ústní pacienta. Nejčastěji dochází k odstranění zubního kamene a plaku nad dásní za použití ultrazvuku a ručních nástrojů, které je zakončeno leštěním povrchu zubů pomocí depuračního kartáčku a pasty – při dostačující hygieně se leštění provádí pomocí pískování následované fluoridací.

Poslední nejdůležitější součástí vstupní prohlídky je instruktáž správné hygieny za použití vhodných pomůcek přímo v ústech pacienta, tak aby jejich použití bylo maximálně účinné. Rozrušení plaku a jeho odstranění je totiž jedinou účinnou prevencí zubního kazu a zánětu dásní.

Délka vstupní návštěvy je zpravidla 60 minut a pacient si přináší všechny používané dentální pomůcky.

V naší zubní ordinaci Oldent-M v Olomouci na Štitného 1 se můžete objednávat na čísle tel.: 585 222 198, cena vstupního ošetření DH je 980Kč a v ceně máte navíc klasický kartáček curaprox a tři mezizubní kartáčky Tepe angle. 

 

Všechny další léčebné a estetické procedury dentální hygieny jsou:

          důkladné odstranění zubního kamene a plaku nad i pod dásní

          profesionální očištění a leštění povrchu zubu v podobě depurace

          pískování při odstranění nánosů pigmentací

          fluoridace skloviny, pro její ochranu před zubním kazem

          ordinační/domácí bělení

          aplikace šperků

 

Dentální hygiena: Štitného 1, Olomouc / tel.: 585222198 / st-pá: 7:30 až 17:30

 

 

Děkuji, že čtete – sharing is caring.

Vaše Lenka Regalová

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se vám líbit

Bez komentáře

Okomentovat

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..