0
Life

Vášeň pro květiny ve vlasech – celý příběh

Jsem milovníkem barev a hlavně květů. Jako malé holka jsem si na zahradě pletla věnečky z pampelišek či sedmikrásek a se zavařovačkou plnou chycených kobylek pak utíkala a představovala si, že jsem v jiném, magickém světe: světe víl. I když si už dál se záclonou a květy ve vlasech hrát nemůžu, vzala jsem kousek té radosti z dětství sebou. Květiny ve vlasech a květinové čelenky jsou pro mě nejen modním doplňkem, ale i radostí z toho, že můžu vyjádřit sama sebe. I když čelenky nenosím každý den, když se naskytne příležitost v podobě hudebního festivalu nebo výletu s kamarádkami, nikdy neváhám. Být ženou s sebou nese jednu důležitou zodpovědnost, a to nebát se vystoupit davu a užívat si života, zatímco jdeme „vidět“.

Vše začalo nevinně. Pamatuji si ten den, kdy jsem jako mála, sotva 5ti letá holka, stála uprostřed galanterie. V tom chaosu nejrůznějších doplňků a látek na mě vykoukla květina do vlasů. Zářivě bílá růže mě fascinovala natolik, že jsem o ní prosila rodiče ještě několik dní. Moje touha po ní musela být opravdu vidět a o pár dní později na mě čekala doma na kuchyňském stole. Od té doby jsem nosila velké mašle a květiny ve vlasech na každou školní besídku, každé narozeniny a někdy i doma, i když jsem si jako každé dítě nechtěla česat vlasy. Důležité bylo, že mám ve vlasech mašli, květinu nebo korunku, to mi stačilo k pocitu, že jsem krásná a roztomilá – rozčesané vlásky nebyly potřeba.

Moje představa o ideálním holčičím světě mě na krátkou dobu opustila na základní škole. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem byla mírně obézní malá holka, která se cítila jiná než ostatní holky ze třídy, kterým šlo skákaní přes švihadlo mnohem lépe. Každopádně jsem cítila, že květiny ve vlasech a velké mašle mi přidávaly další terč na záda. Naštěstí přišla „puberta“ a já se z mojí nadváhy „vytáhla“. Moje sebevědomí to však moc pozitivně neposunulo, a tak jsem nosila vše jen proto, abych zapadla a už nikdy žádným způsobem nevyčnívala z davu.

Možná Vám přijde, že poslední kousek příběhu do článku o květinových čelenkách nepatří. Co se Vám snažím ukázat je, že květiny ve vlasech jsou pro mě více než jen modní doplněk.

Na střední skole jsem poznala několik důležitých lidí, kteří si mě opravdu vážili proto, jaká jsem uvnitř a našli i krásu v tom, co vidí zvenku. Tedy schopnost, kterou jsem já někde na základní škole ztratila. Díky nim jsem se přestala všeho bát a to mi otevřelo dveře k individualitě. Po malých krůčcích jsem našla odvahu a později i zábavu v tom ukázat, že tohle jsem já a nebojím se užívat si sama sebe.

čelenky cityflower 2

O pár měsíců později stojím opět uprostřed velké galanterie plné věcí, pro které snad ani není možné najít využití, a z malé skleněné vitrínky na mě koukají květinové sponky do vlasů. V ten moment jsem je koupila všechny: modrou, žlutou, šedou i tu červenou. Ten důležitější moment ale nastal ve chvíli, kdy jsem se konečně odhodlala si jednu z nich vzít do vlasů. Po několika předešlých pokusech, kdy jsem z domu vyšla s růží ve vlasech, ale na místě srazu už se válela na dně kabelky, se mi konečně podařilo najít odvahu a ukázat to, co se mi opravdu líbí. Ten den jsem dostala svůj první kompliment na květinu ve vlasech a znovu jsem se cítila krásná a zajímavá, jen tentokrát už s rozčesanými vlasy.

Postupem času se ze sponky stal hřebínek a ten se změnil v celou čelenku. Pokaždé, když si ji vezmu, mám sama ze sebe radost a bavím se. Možná, že ostatní na ulici vidí jen nevšední modní doplněk, pro mě to je ale symbol překonání strachu z vlastní individuality, radost z módy a kousek stylu, díky kterému můžu vystoupit z davu a užívat si života, zatímco svítí reflektory jen na mě.

Znáte ten pocit, když jdete na akci, která se nekoná každý den a díky tomu máte možnost se nejen skvěle obléct, ale i zkusit něco nového, díky čemu se cítíte krásnější a bavíte se po celou dobu akce? Přesně tento pocit zažíváme, když překováme strach z názorů okolí a otevřeme se tomu, co se nám líbí.

zakaznice cityflower čelenky

Když vzpomínám na minulé léto, kdy jsem s čelenkami cityflower jela na festival Fingers Up, vidím všechny ty nejisté tváře krásných žen a dívek, které přišly k našemu stánku. S nejistotou se vrátily dvakrát/třikrát, až se konečně rozhodly si čelenku pořídit. V ten moment se jim rozzářil úsměv od ucha k uchu a jejich sebejistota a krása se za moment zvýšila na maximální možnou hodnotu. To všechno se dělo z jediného důvodu: konečně se začaly bavit a zahodily všechny předsudky okolí za hlavu.

Vlastní individualita, zábava a dobrý pocitu ze sebe samotné: to je to, co dělá čelenky Cityflower tím, čím jsou. Můj cíl je dát všem ženám možnost se doplňky bavit a připojit se tak k naší Cityflower rodině, kde najdete jen pozitivní reakce na to, co Vás dělá šťastnou a krásnou!

Děkuji, že čtete – sharing is caring.

Vaše Lenka Regalová

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Lin 12. 6. 2016 at 13:41

    Moc hezký příběh 🙂 Také mám kytičky moc ráda a mít i to ostatní oblečení, co by se k nim hodilo, tak bych je nosila častěji, no jsem taková pohodlná a nijak moc se nešňořím, jen při výjimečných příležitostech.
    Každopádně nemám pocit, že by nošení kytičkovaných čelenek nebo jen jednotlivých květů bylo něco výstředního, spíš bych řekla, že to nosí spousta slečen a je to takový „nestárnoucí trend“, co se tu nezačíná objevovat až teď (i když teď se to možná vídá častěji), ale je tu už poměrně dlouho. Takže hlavně se nebát toho, co se ti líbí jen proto, že jsi momentálně mezi lidmi, kterým to připadá výstřední! Naopak, být svá hraje v životě významnou roli. 🙂

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..