Recenze

Fotokniha – kouzlo nesmrtelnosti mometů

Já osobně trávím svůj volný čas photomodelingem. Vše začalo jako krátké foto odpoledne, za účelem pořízení několika fotografií babičce do alba. Proto když jsme dostala možnost nechat si vytisknout ukázkovou knihu fotografií za napsání recenze, rozhodla jsem se to pojmout, právě takto. Využít knížku jako „portfolio“, pro moje budoucí já v houpacím křesle. Jako vzpomínku na příjemná foto odpoledne, ze kterých společnou prací vzniklo „umění fotografie“.

A teď k recenzi Saal-Digital:

Fotokniha Saal-Digital  je opravdová „fotokniha“. Oproti ostatním, co jsem si kdy zakoupila, má listy jako tvrdé desky a barvy jsou velmi dobře zachovalé. Proto stejně, jako moji kamarádi fotografové, jsem s kvalitou knihy velmi spokojena a překvapena.

Saal-Digital fotogniha , cityflower.cz

Díky možnosti vybrat si styl, povrch desky i jednotlivých listů knihy si můžeme přesně vybrat a sestavit vše podle vlastní preference a představ. Trošku matoucí je však fakt, že možnosti výběru nejsou nikde vyfocené a detailně popsané, takže do poslední chvíle otevření balíčku nevíte, zda dostanete Vaši přesnou představu. (V mém případě obzvlášť často, vždy si vysním něco, co ani neexistuje.)

ISaal-Digital fotogniha , cityflower.czMG_8210Po výběru všech podmínek: pošty, kvality a vzhledu jednotlivých stran i obalu, si můžete začít vytvářet svoji knihu a plnit ji fotografiemi – v programu, který si musíte předem stáhnout. Program je jednoduchý na použití a přehledně zpracovaný, takže i bez zkušenosti s PS se v ní krásně zorientujete. Co jsem ale po celou dobu nezvládala, je nutnost vytvořit si předem prostor pro fotografii v její přesné velikosti, jinak dojde k jejímu automatickému ořezu, který nejde vrátit zpět. To mi vytvoření návrhu značně prodloužilo a znepříjemnilo.

Po odeslání knihy, její kontrole a zaplacení je na řadě jen čekání na vytištění knihy a doručení balíčku s ní. Já jsem jen na doručení svoji knihu čekala déle jak týden, což mě nemile překvapilo, protože fotografka Ivča (o které jsme psala v článku: červená karkulka a lesní svatba) dostala knížku domů stejný týden, co zadávala objednávku .

Cena knihy je poměrně velká a proto chápu, že s její koupi můžete váhat. Já sama bych si knihu pořizovala spíše na významné životní události. Každá koruna kterou do ní však investujete, se pozitivně projeví na kvalitě a určitě se vyplatí. Proto neváhejte – pokud hledáte fotoknihu, určitě se nespokojte s „obyčejnými fotoknihami“, do kterých si necháte na tvrdé listy vytisknout fotografie – s tím se tato kniha od Saal-Digital nedá srovnat. (Pro představu ceny: moje kniha – 19stran + „pěnový“ obal bez značky výrobce – stála kolo 1700Kč)

Saal-Digital fotogniha , cityflower.cz

Celkově fotoknihu od Saal-Digital hodnotím jako velmi kvalitní možnost zachování vzpomínek na celý život. Díky její pevné vazbě a perfektnímu tisku barev věřím, že poničit ji běžným listováním, prohlížením a „časem“ není možné. (hodnocení – kvalita fotoknihy: 10*/10)

Její vytvoření v programu je však časově náročné a vysilující, obzvlášť pokud jste „běžný zákazník“ a ne „fotograf/designer“. To může vést k tištění chyb, jako se stalo i mě. Na hřbetě mám bílou linku a neplánovaný ořez fotografií, kterého jsem si v programu nevšimla i po opakované kontrole. (hodnocení – zhotovení návrhu, komunikace, informační web: 5/10)

Saal-Digital fotogniha , cityflower.cz

 

Děkuji že čtete.

Sharing is carring

Vaše – Lenka Regalová

 

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se vám líbit

Bez komentáře

Okomentovat