Události a akce

Kensington a No Distance Paradise

Na začátku listopadu 2015 jsem měla možnost poslechnout si skvělou kapelu Kensington v prostorech Pražského Rock Café klubu. Navíc jsem si k tomu domluvila cestu dodávkou tam i zpět s jejich předskokany, kapelou No Distance Paradise. Myslím, že nikdo nemůže dál pochybovat o tom, jak nezapomenutelný zážitek to byl. Čtěte dál a zjistěte, co se na Kensington a No Distance Paradise 4.11 2015 dělo.

Celý den pro nás začal v poledne, kdy jsme z Olomouce vyjeli s dodávkou od zkušebny. Již při odjezdu jsme stihli nabrat mírné zpoždění, což se trošičku protáhlo ještě rychlou zastávkou na jídlo. Cesta plná hudby a nejnovějších drbů ze zákulisí a dění v kapele mě zabavila na celé tři hodiny jízdy. Pohodovou cestu směrem na koncert jsme zakončili mírně adrenalinovým zážitkem jízdy řidiče/kytaristy Kudly, když se snažil kličkovat pražskými jednosměrkami s velkou dodávkou a nejasnou navigací všech přítomných.

Po příjezdu na místo a vyskládání všech nástrojů a kabelů, kdy jsem svědomitě hlídala otevřený vůz před klubem, zbývalo ještě několik hodin. A co jiného může Olomoučák dělat v Praze než nakupovat? Stihla jsem tedy dobrou večeři v Mongolské restauraci s rodiči, po které jsme se vydali na dlouhé nákupy.

Když jsem se před 9 hodinou vrátila zpět do klubu, kde jsem u vstupu po ohlášení mého jména dostala vrácenku v podobě tiskátka s krtečkem, bylo už narváno až po strop fanoušky, kteří posedávali na červených gaučích před vstupem do sálu a všichni vesele utráceli za merch Kensington. Vzduchem se ale táhla otázka: „Kdy už to konečně začne?“, protože informaci o hodině otevření klubu pro návštěvníky většina z nich pochopila jako začátek koncertu výstupem předkapely.

3MEwXH45Snímek obrazovky 2015-11-30 v 19.28.11 EgQwBwaCgCpq7gb5

V deset hodin to vše konečně vypuklo a No Distance Paradise ohromilo všechny včetně nových „posluchačů“ v klubu skvělou náloží písniček z první desky „Challenge Gravity“, a potěšili i starší fanoušky přidáním nového singlu „Ghost“ a pár dalších písní z připravované druhé desky, na kterou se můžeme v září 2016.

Díky skvělé atmosféře, o kterou se publikum postaralo už u předkapely, dostali Kensington vřelé přivítání na stage. Kombinace nových ale i starších hitů ze všech tří desek nás nutila zůstat celou dobu na špičkách a poslechnou každý povel kytaristy Caspera Starrevelda. Opakující se problém s mikrofonem trošku pokazil náladu frontmanovi Eloi Youseffovi, což se potvrdilo jeho okamžitým odchodem z klubu po odehrání koncertu (zároveň to měly za vinu i zdravotní problémy). Celý koncert ale kapela odehrála na úplné maximum, a tak i můj druhý letošní zážitek s touto kapelou (poprvé na Fingers Up 2015) byl nadupaný skvělou muzikou.

Snímek obrazovky 2015-11-30 v 19.30.23

Protože jsem zůstávala v Praze s No Distance Paradise, kteří club kolem druhé hodiny ráno jako poslední „zavírali“, jsem měla možnost být v centru „afterparty dění“, a nemůžu si představit lepší zakončení koncertu než zhodnocení celého dne se členy obou kapel.

Cesta domů byla dlouhá a náročná, na dálnici nešlo vidět ani na krok, protože mlha byla nepropustně hustá. Do Olomouce jsme se vrátili až kolem šesté hodiny ranní a vytahování všech nástrojů zpět na zkušebnu muselo byt pro kluky utrpení. O to víc jsme ocenili, když jsme konečně dorazili domů.

Byli jste na tomto koncertu taky? Nebo máte zážitek z jiného koncertu těchto dvou kapel? Napište, třeba příště pojedem spolu! 

Děkuji, že čtete – sharing is caring.

Vaše Lenka Regalová

Fotografie:
http://fakker.cz/clanek/10254/kensington-rock-cafe-praha-4-11-2015-fotogalerie/ http://www.fullmoonzine.cz/galerie/kensington-no-distance-paradise-4-11-2015-rock-cafe-praha http://www.rockandpop.cz/foto/381-kensington-no-distance-paradise-praha-rock-cafe-4-11-2015/

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..