0
Photoshoots

Focení Svatebních šatů

Na jaře jsem dostala úžasnou možnost spolupráce na focení s opravdovými profesionály a jedním členem týmu populárnějším, jak druhým. Focení svatebních šatů, což je focení po beauty portrétu moje nejoblíbenější, a to hned pro návrhářku Sandru Markovou. Ti z Vás, co mě trošku sledují ví, že její šaty obdivuji již několik let a jednou bych je ráda vzala v „den D“ za vlastní. Ale zpět k focení a vysvětlení, jak jsem se tam vlastně připletla.

Sandra Marková je mladá, úžasná, profesionální návrhářka s osobním stylem, který jinde nenajdete. Její šaty jsou elegantní a přitom sexy – žádné překrystalované monstróznosti, přesto naprosto dech beroucí v jejich originálním střihu. Její práci můžete sledovat na: Sandra Marková – FB page.

A právě Sandra mi napsala na facebooku a nabídla mi možnost spolupracovat na její kolekci svatebních šatů 2017 jako modelka. Já naprosto nadšená a nevěřící souhlasila hned, jak to šlo.

Fotografkou byla slečna Klára Bartheldi, jejíž fotografie jsou velice profesionální a patří dle mého názoru k nejkrásněji upravovaným u nás.  Visage moji osoby potom zajistila paní Katka Ceral.

Focení probíhalo v Praze, kam jsem se ten den dopravila z Olomouce vlakem a poté odvozem přímo do prostor. Sebou jsem vezla „dar – nedar“ a doufala, že mě s ním holky z českého fashion prostředí nepošlou „někam“. Když poprvé v životě vezete na focení pracujícím modelkám donuty a koblížky, moc nevíte co vlastně čekat. Naštěstí po příjezdu mi je neomlátily o hlavu, ale naopak se po nich slehla zem do 15-ti minut i s drobky.

Modelky celkem, i se mnou, byly čtyři. Já, normální holka co se cítila jako Alenka v říši divů. Barbora Petrová  baletka, s jemnou tváří, která byla ze všech nejvíce přátelská. Slavná miss word Adrea Kalousová , s nejpříjemnějším úsměvem široko daleko. A profesionální Zuzka Pavlů s nohama až do nebe.

Samotné focení se skládalo ze „solo“ fotek, párových fotek a taky jedné skupinové, která byla asi nejzajímavější ze všech. Napasovat pět holek ve svatebních šatech na jedny schody není žádná legrace. (Na tuto fotografii se k nám přidala i Sandra, kterou můžete na fotce vidět, na vlastní přání, jen zezadu.) Obzvlášť obtěžuje-li Vás tam vosa, které se většina přítomných štítí/bojí –  to pak musíte jako „správná holka z Moravy“ nastoupit a proste ji vlastnoručně zabít. K mému překvapení to všechny strašně polekalo a pobavilo zároveň.

Celé focení probíhalo v podstatě od rána do večera a protože jsem šla na řadu „poslední“, měla jsem trošku strach že mi zapadne sluníčko a bude se pospíchat ještě víc. (Malinko se nestíhalo, tak jak je na foceních zvykem.) A na jednu stranu byly moje obavy oprávněné, protože jako „královna selfíček“ už jsem to své  „insta dokonalé“ kvůli zapadajícímu sluníčku ve všech šatech nestihla. Ne, že by mi to vadilo, když můžu použít přímo fotky od Klára Bartheldi ,ale kolikrát si budu moct obléct tak úžasné šaty v životě.

Musím říct, že tento den mě velice mile překvapil, nečekala jsem, jak moc fajn, příjemní a hlavně naprosto normální všichni budou. Měla jsem možnost si poslechnout pár úžasných poznatku ze světa modelingu, focení, soutěží miss, ale i otevřených osobních příběhů lidí a osobností, které normálně vídáme jen na stránkách časopisů. Děkuji!

Svatební kolekce SS17 k zapůjčení: Sandra Marková
Model: Lenka Regalová, Cityflower.cz
Foto: Klára Bartheldi – photographer
MUA: Katka Ceralová
Asistent: Honza Štěpánek
Šperky: LILIEN-CZECH JEWELRY
Prostory: Rezidence Sacre Coeur Praha

Děkuji, že čtete – sharing is caring.

Vaše Lenka Regalová

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..